Topowe dekoracje na imprezy

  dekoracje na imprezy

  Dlaczego i po co dekorujemy wydarzenia?

  Każde wydarzenie, bez względu na jego charakter, potrzebuje odpowiedniej oprawy wizualnej. Za tę odpowiedzialne są w pierwszej kolejności dekoracje. Już od najmłodszych lat przystrajamy wydarzenia, w których bierzemy udział. Wykonujemy je samodzielnie lub kupujemy gotowe produkty. Dlaczego to robimy?

  Miłe wspomnienia

  Po pierwsze, żeby było przyjemnie i kolorowo. Wydarzenia z ciekawą oprawą wizualną zapadają w pamięć i po latach z sentymentem wspomina się imprezę, która była fantastycznie udekorowana. Takie wydarzenie również łatwiej zapamiętać, co z kolei ma ogromne znaczenie np. w komunikacji marketingowej, patrząc pod kątem biznesowym, czy dla socjalizacji dzieci, biorąc pod uwagę troskę o rozwój psychofizyczny naszych pociech.

  Spełnienie marzeń uczestników imprezy

  Po drugie, dekoracje tematyczne są coraz bardziej popularne. Jeżeli dziecko uwielbia Spider-Mana, rodzice bez trudu zorganizują imprezę w konwencji spidermanowej. Na rynku dostępnych jest wiele dekoracji z filmowymi lub bajkowymi postaciami (balony, tacki, stoły, kostiumy, chorągiewki do zdobienia np. słodkości typu tort, który sam oczywiście może przybrać dowolny kształt).

  Ponadczasowe dekoracje imprezowe

  balony
  fotoramki
  kostiumy, rekwizyty

  Balony

  To chyba jedna z najstarszych dekoracji imprezowych. Jeszcze kilkanaście lat temu były dostępne jedynie w kilku kolorach i w owalnym kształcie. Aktualnie wybór balonów na imprezę jest ogromny. Różnią się kształtami, kolorami, wielkością, materiałem, przeznaczeniem, trwałością czy tematyką. Tworzą znakomity efekt zarówno użyte pojedynczo, jak i w grupie. Umiejętnie stworzona kompozycja balonowa np. w postaci kurtyny daje piorunujący efekt, rzuca się w oczy nawet z dużej odległości i pięknie prezentuje się na zdjęciach. Balony sprzedawane są przede wszystkim w zestawach. Na rynku są dostępne balony dla dzieci i dla dorosłych, z przeznaczaniem do pomieszczeń i na zewnątrz. Balon balonowi nierówny. Kategorie balonów mogą przyprawiać o zawrót głowy. Możesz wybierać wśród: bukietów balonowych, balonów lateksowych gładkich i z nadrukiem, balonów foliowych np. w kształcie liter, balonów w kształcie kul transparentnych, balonów olbrzymich, balonów konstrukcyjnych, girland balonowych. Balony to też świetne rozwiązanie dla zagospodarowania wolnej przestrzeni. Jeżeli np. do imprezy idealnie pasują jakieś rośliny, a Ty nie masz czasu na ich zorganizowanie, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się… balonowe kaktusy.

  Naszyjniki hawajskie

  To typ dekoracji w pewien sposób spersonalizowanej, bo przynależącej do uczestnika imprezy. Osoba, której zakładamy na szyję taką ozdobę przy wejściu na imprezę, czuje się w pewien sposób wyróżniona. Takie też w tradycji było pierwotne przeznaczenie tego naszyjnika – był ofiarowywany bogom podczas religijnych obrzędów obejmujących tańce i pieśni. Nasz gość, nosząc taki naszyjnik, może poczuć się więc jak młody bóg.

  Kurtyny metalizowane

  To odmiana dekoracji lekkiej, którą można powiesić w niemal dowolnym miejscu (np. na oknie lub w drzwiach). Jakie są jej zastosowania? Pozwala zakryć to, czego nie chcemy pokazywać. Stanowi znakomite tło do zdjęć. Można z niej stworzyć ruchomą ściankę, przez którą swobodnie mogą przechodzić uczestnicy imprezy. Wreszcie pozwala na szybkie wydzielenie przestrzeni, gdy np. potrzebujemy w błyskawicznym tempie uzyskać efekt osobnego pomieszczenia. Ciekawy gadżet na eleganckie imprezy (zwłaszcza w kolorze złota).

  Fotoramki

  Żyjemy w czasach, w których ludzie na niespotykaną jeszcze kilkanaście lat temu skalę dzielą się swoimi doświadczeniami i życiem prywatnym z innymi. Czynią to, wykorzystując fotografię epoki smartfonów. Każdy gospodarz imprezy powinien więc zadbać o to, żeby na jego imprezie nie zabrakło specjalnie wydzielonego miejsca do wykonywania pięknych i niebanalnych zdjęć. Fotografie w tle kurtyny z balonów można wykonać na większości imprez, ale już zdjęcia w spersonalizowanej fotoramce to coś, czego nie spotkamy na każdym wydarzeniu.

  Czym jest fotoramka imprezowa? To przede wszystkim odpowiedź na wręcz masowe publikowanie zdjęć z imprez w social media. Tworzy tło przeznaczone i dopasowane wizualnie do postów publikowanych w mediach społecznościowych. Posiada otwór, w którym pomieści się przewidziana przez projektanta ramki liczba „głów” w zależności od naszego zamysłu i sposobu wykonania tego gadżetu. Uczestnik imprezy po wykonaniu zdjęcia w ramce zawierającej informację o imprezie i ciekawe hasło lub grafikę publikuje je w mdiach społecznościowych i w zasadzie dodaje do niego jedynie hasztagi. Nie musi dodawać żadnej treści, gdyż wygląd ramki (tekst, grafika) wykluczają konieczność tracenia czasu na pisanie tekstu postu. Ten gadżet z powodzeniem realizuje więc co najmniej dwie potrzeby uczestnika Twojej imprezy: dzielenia się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych i rozrywki.

  Fotoramka może stanowić statyczny lub dynamiczny gadżet imprezowy. To dodatkowa atrakcja na imprezie, szczególnie w wersji mobilnej. Na rynku dostępne są rami z bardziej i mniej trwałych materiałów (np. tektura, polipropylen). Ich ogromną zaletą jest możliwość wykorzystania na kilku imprezach.

  Jeżeli fotoramka to Twoim zdaniem zbyt duży gadżet, warto przemyśleć zakup mniejszych akcesoriów do zdjęć, np. tematycznych chorągiewek czy tabliczek, które będzie można trzymać w dłoni, przypiąć do ubrania czy udekorować nimi potrawy serwowane na imprezie.

  Rekwizyty i kostiumy

  Coraz częściej na imprezach można spotkać się z rekwizytami i przebraniami tematycznie powiązanymi z wydarzeniem. Omawiane rozwiązanie nawiązuje do imprez kostiumowych z tą różnicą, że tylko goście, którzy mają na to ochotę, przebierają się w trakcie imprezy. Dużym plusem jest możliwość wielokrotnej zmiany garderoby czy dostosowania jej do aktualnego nastroju. Do minusów z pewnością trzeba zaliczyć konieczność wydzielenia przestrzeni, w której goście mogliby się przebrać. Są też osoby, które będą miały opory przed nałożeniem na siebie cudzej odzieży. Po stronie organizatora imprezy leży też konieczność zadbania o świeżość udostępnianych gościom strojów.

  Czy jest ci potrzebny dekorator imprez okolicznościowych?

  Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wymyślenie koncepcji na udekorowanie imprezy, być może warto rozważyć zatrudnienie osoby zawodowo zajmującej się dekoracją imprez? Nie oszukujmy się, nie każdy posiada zmysł aranżacyjny. Możesz zyskać nieocenioną pomoc przy dekoracji sali, kościoła, samochodu, pleneru. Ciekawym, cieszącym się oraz większym zainteresowaniem, rozwiązaniem jest też dekorowanie wydarzenia światłem.

  Fajna impreza to ta, o której uczestnicy będą pamiętali i opowiadali przez długie lata. Efekt zapadalności w pamięć z pewnością pomogą uzyskać dekoracje sali, stołów, serwowanych potraw, napoi czy tortu. Skorzystaj z gotowych rozwiązań lub spersonalizuj swój efekt wizualny.

  Wyszukaj wydarzenie