Już w listopadzie – Silesian Zouk Festival!

  Czym jest zouk?

  Zouka (czyli Lambada-Zouk) to forma zmysłowego tańca, pochodzenia karaibskiego, wyraźnie angażującego przede wszystkim takie partie ciała, jak biodra oraz ramiona. Ciało tancerza powinno być na tyle giętkie, aby mógł on precyzyjne wykonywać podstawowe figury taneczne za pomocą płynnych ruchów ramion, rąk i nóg. Charakterystycznym kobiecym ruchem w tym tańcu jest ponętne krążenie głową (tzw. head flicks). Znakomicie kształtuje świadomość ruchową i prowadzenie w tańcu. Upraszczając, można też powiedzieć, że taniec ten uczy, w jaki sposób umiejętnie „tańczyć głową”, co kształtuje świadomość tańca. Cieszy się dużą popularnością w Niemczech i Holandii, w Polsce z roku na rok zainteresowanie tym tańcem rośnie. Nic więc dziwnego, że poświęca się mu coraz więcej wydarzeń: kursów, warsztatów i festiwali.

  Kiedy i gdzie?

  Imprezę Silesian Zouk Festival zaplanowano na 4–7 listopada 2022 r. Odbędzie się na Stadionie Śląskim w Katowicach.

  Co oferuje festiwal?

  Co najmniej 12-godzinne warsztaty z najlepszymi artystami.

  Co najmniej 40-godzinną imprezę trwającą łącznie przez 3 noce.

  Advanced Masterclass & Open Course.

  Gdzie będziecie szkolić swój warsztat taneczny?

  Na ogromnej przestrzeni oferowanej przez Stadion Śląski w Katowicach. Obiekt ten zapewnia przestrzeń taneczną o powierzchni 700 m kw. Zajęcia Advanced Masterclass odbędą się w sali z lustrami o powierzchni 300 m kw.

  Organizator gwarantuje dwie sale warsztatowe i długie bloki warsztatowe. Szkolić Was będzie towarzystwo międzynarodowe, najlepsi w swojej kategorii. Warsztaty będą prowadzone w dwóch lokalizacjach: w sali z podestem dla instruktorów i sali z lustrami, w której realizowane będą zajęcia Advanced Masterclass.

  Z jakimi artystami się spotkasz?

  Bruno & Raiza, Marck & Mel, Iago & Vanessa, Cristi & Andrada, Brajan & Kasia i in.

  Organizatorzy festiwalu: Grzegorz Jaciubek i Katarzyna Paździora. Organizator prawny: MAPPO.PL.

  Ile zapłacisz?

  Impreza jest biletowana (koszt zmienny – więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora wydarzenia).

  Wyszukaj wydarzenie